G Suite CLASSROOM UČIONICA - za nastavnike i učenike

Budući da sustav s office 365 još uvijek nije u funkciji, lagano osposobljavamo alternativnu nastavu na G Suite. Upute su dolje, kasnije možete instalirati i mobilnu aplikaciju, radi stalne dostupnosti!

Besplatno korištenje G Suite for Education usluge za učenike i nastavnike

Svim učiteljima, nastavnicima i učenicima u Hrvatskoj omogućeno je besplatno korištenje Google G Suite for Education usluge. Rezultat je to suradnje Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i tvrtke Google.

aktivacija usluge na https://aktivacija.skole.hr/.

Nakon aktivacije, osim G Suite alata, korisnici će sa svojim @skole.hr korisničkim računom pristupati i do bilo koje druge internetske aplikacije koje omogućuje autentikaciju putem Google računa.

Više informacija o usluzi možete pronaći na CARNET-ovim mrežnim stranicama.

Besplatno korištenje G Suite for Education usluge za učenike i nastavnike

G Suite for Education omogućuje korisnicima kreiranje sadržaja, zajednički rad korištenjem Google alata i usluga u javnom Googleovom oblaku s bilo kojeg mjesta i računala spojenog na internet.

Osnovni paket G Suite usluga uključuje pohranu svih datoteka i pristup datotekama, alate za za izradu i dijeljenje dokumenata, proračunskih tablica i prezentacija, dijeljeni kalendar, slanje poruka, govornih i videopoziva. Usto, uključuje i platformu Google Classroom koja sadrži alate za učenje na daljinu te korištenje Google Sites usluge za jednostavnu izradu mrežnih stranica.

Svim navedenim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr na skole.hr domeni, uz prethodnu aktivaciju usluge na https://aktivacija.skole.hr/.

Više informacija o usluzi možete pronaći na CARNET-ovim mrežnim stranicama.

objavio: Ibrahim Smlatić   datum: 15. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »